סדנאות גיבוש לנוער

פעילות גיבוש לנוער ליצירת חיבורים אמיתיים

מחפשים סדנת גיבוש לנוער שתחבר ותגבש בין המשתתפים ותעניק להם חוויה ייחודית ?

 

סדנאות גיבוש לנוער של סאנשיין גרופ שמה לה למטרה לתת מענה לנושאים מורכבים וסוגיות רבות המעסיקות בני נוער בימינו כי להיות בן נוער במציאות הנוכחית, אינה משימה קלה, הצפיות מההורים בבית, מהמורים בבית הספר, המורכבות בקבוצת השווים, הרצון להשתייך לעומת הצורך באינדיווידואליות ונבדלות, הצורך בהגנה מול הרצון לעצמאות, הסקרנות הטבעית מול הפחדים כל אלו סוגיות עמם נפגשים בני הנוער על בסיס יומי.

סדנאות גיבוש לנוער של סאנשיין גרופ ממלאות תפקיד חשוב בדיוק במקום הזה. הפעילות גיבוש לנוער מתאים למגוון רחב של קבוצות בני נוער בבית- ספר, תנועות נוער, אירועיים פרטיים, ימי גיבוש לנוער וכד' כאשר ערך הגיבוש הוא ערך עליון שאותו מייצרים דרך מגוון משחקי גיבוש ייחודיים. בנוסף להנאה במהלך הפעילות עצמה, מרוויחים מהיתרונות שהגיבוש יוצר: חברות וקירבה, עזרה וערבות הדדית, תחושת אחדות, תחושת שייכות, ביטחון עצמי, לקיחת אחריות ועוד.

 

סדנת מתמודדים עם לחץ חברתי           

סדנת החוויה האקטיבית          

סדנת מתקשרים


 

קונפליקט הבחירה

תרבות הצריכה והשפע מביאה עמה הצפה בלתי פוסקת בגירויים חיצונים, החשיפה לאמצעי המדיה השונים כגון טלוויזיה ואינטרנט כל אלו יוצרים בעיה חדשה שנקראת "תרבות האינסטנט" מלבד זאת, מוצפים המתבגרים במידע עצום ולא מבוקר, לגבי העולם המקיף אותם, דבר היוצר בלבול ומבוכה אצל נוער ומקשה עליהם למצוא את "הדרך הנכונה" עבורם. 

גיבוש זהות אישית

בני נוער רבים חווים מתחים רבים, לחצים ותסכול. המעבר מילדות לבגרות מלווה בסערות לא קטנות ומציף את בני הנוער ברגשות מעורבים ולא בכדי, בתקופת ההתבגרות משלימים המתבגרים תהליכים מורכבים כמו גיבוש זהות מינית, גיבוש זהות אישית, פיתוח דעות ועמדות אישיות, הפחתת התלות בהורים לצד לקיחת אחריות אישית ועצמאות.

סדנאות גיבוש לנוער
 
סדנאות גיבוש לנוער
 
סדנאות גיבוש לבר מצוה
 

 

מבחינה חברתית, קיימים היבטים חברתיים רבים המשפיעים על בני הנוער כגון, פיתוח כישורים חברתיים, התאמה לנורמות החברתיות הקיימות, השגיות והצלחה, יצירת קשרים רומנטיים ועוד.

גורם נוסף המגביר את הבלבול והמבוכה הינו ההבשלה המינית, במהלכה חלים שינויים פיזיולוגים בגוף, אלו יוצרים לעיתים גם שינויים קיצוניים במצב הרוח הגוררים מחשבות שונות והתנהגות דרמטית. מתבגרים רבים יכולים לחוות קשיים או משברים ואף להתדרדר להתנהגות מסוכנת כמו הפרעות אכילה, עישון, צריכת סמים, אלכוהול ועוד.

 

סדנאות גיבוש לנוער

הסדנאות גיבוש לנוער של סאנשיין גרופ משמשות כיד מכוונת, נותנות לנוער לבחון את הנושאים השונים ממקום בטוח ומוגן, נותנות מענה בנושאים מגוונים אקטואליים ורלוונטיים. פעילות גיבוש לנוער מועברת כסדנת גיבוש חוויתית, מזמינה את המשתתפים הצעירים לפעולה ומתובלת בהומור וצחוק.

הסדנת גיבוש מספקת קרקע בטוחה לנוער ובכך מתאפשרת הערכה מחודשת של תפיסות, אמונות וערכים שהן הבסיס להתנהגות חברתית ולגיבוש הזהות האישית של בני הנוער.

אוסף התרגילים והפעילויות המגוונות במהלך סדנאות גיבוש לנוער משקפים מצבים מחיי היום יום של כל נער או נערה מתבגרים ולכן, קל למשתתפים להזדהות עם הנושאים המובאים, בכך משמשת הסדנה כמיקרוקוסמוס לעולמם האמיתי.

ימי כיף וגיבוש לנוער       פעילות גיבוש לנוער

פיתוח כישורים חברתיים

הפעילות גיבוש לנוער מעוברת ע"י עבודה בזוגות, עבודה אישית בה עוברים המשתתפים תהליכים של בחינה מחודשת ומקבלים יכולת בחירה מושכלת יותר בהווה של חייהם לגבי מה אני רוצה, מה נכון לי מה לא נכון לי, מה יתרום לי גם לתווך הארוך וכד'.

מה קורה במהלך סדנת גיבוש לנוער?

הפעילויות גיבוש בסדנאות מתאפיינות בהתנסות חוויתית, דרך צפייה בקטעי סרטים, בחינה מעמיקה של פרסומות וההשפעה הגדולה שלהן עלינו, באמצעות סיפורים קצרים, שירים אקטואליים, משחקים ודינאמיקה קבוצתית.

כיצד מועברת פעילות גיבוש לנוער ?

הסדנת גיבוש לנוער מועברת באמצעות חלוקה לקבוצות קטנות, חברי הקבוצה נבחרים בצורה רנדומאלית דרך כך נשברות קליקות חברתיות. 

המשימות מאופיינות בתרגילים שמטרתן הצלחה באמצעות שיתוף פעולה בין חברי הקבוצה. על החברים להיות מאוחדים במטרה להצליח במשימות. החוויה מועברת דרך הכרות מחודשת, תוך כדי הם לומדים להכיר אחד את השני לסמוך אחד על השני לפתח עניין ואמון בחבריהם לקבוצה.

הסדנאות גיבוש לנוער בדומה לפעילות גיבוש לעובדים שלנו מאופיינות בסימן דגש חזק על התבוננות פנימה, הערכה עצמית, פיתוח דימוי עצמי חיובי ואהבה עצמית.  

 

לקבלת הצעת מחיר לסדנת גיבוש / יום גיבוש לעובדים

סאנשיין גרופ - סדנאות גיבוש והעצמה | טל: 050-2867199 | מייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

לינקד אין  יו טוב  גוגל+  פייסבוק  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  050-2867199