הגברת הסולידריות והאקפטיביות בקרב עובדים

כל חברה וארגון מעוניינים בעובדים פרודוקטיביים ומסורים, כאלה המרגישים מחויבות כלפי מקום העבודה ומחפשים לתרום לו ולהיתרם. מחקרים מראים שלא רק גורם השכר משחק תפקיד מכריע בתחושת הסיפוק האישי של העובד בחברה. ישנם מרכיבים נוספים היכולים ליצור תחושת שייכות בקרב העובדים ולחבר אותם למקום עבודתם לשנים רבות.

פעילות גיבוש 

עובד מרגיש תחושת שייכות כאשר מקום העבודה מתנהל באווירה משפחתית ומגובשת. לכן, חשוב מאוד להשקיע בעריכת ימי גיבוש לעובדים. תהיה זו הנחה שגויה לחשוב כי ימי גיבוש נחוצים אך ורק במקומות עבודה שיש בהם תחלופה גבוהה או כאשר עובדים בהם בעיקר עובדים צעירים. 

חשוב לזכור שמקומות עבודה רבים, מחייבים עבודה מאומצת למדי שלא מאפשרת לעובדים להכיר אלה את אלה כפי שהתאפשר בעבר. לכן, סדנאות גיבוש מעת לעת משלימות את הפער ומסייעות לעובדים להפוך מלוכדים יותר, למותר לציין שמקום עבודה שעובדיו מגובשים יוצא נשכר מכך שכן העבודה מתנהלת ביתר יעילות, תוך שיתוף פעולה טוב ואווירה חיובית. 

תגמול מבוסס ביצועים 

אין ספק שחשוב לקבוע מנגנון שכר שמתייחס לעובדים באופן שתואם את השקעתם בעבודה. עובד שמספק ביצועים, עובד שמשקיע כפי שנדרש ממנו וכמובן מעבר לכך צריך להיות מתוגמל בהתאם. 

כדאי לתגמל את העובדים שתורמים ערך מוסף לא רק באופן ישיר למכירות אלא גם כאלה שתורמים לאווירה כללית חיובית, כאלה שמחויבים למקום העבודה ויש להם וותק רב. יש לציין שתגמול המבוסס על ביצועי העובד צריך להיות גלוי, שקוף וכזה שמבוסס על קריטריונים ברורים. עובד שמשקיע ומקבל תגמול בהתאם יהיה מאושר יותר בזכות ההכרה בתרומתו והוא בהחלט ישאף לשמור על יעילות ואף לשפר אותה. 

אפשרויות קידום רוחביות 

אין ספק שאפשרויות קידום במקום העבודה מסייעות לשמר עובדים נחוצים וטובים. אפשרויות קידום תורמות לרצון להשקיע ולתרום אולם כמובן שלא ניתן לקדם את כל העובדים וגם לא ניתן לעשות זאת כל הזמן. לכן, ניתן להתייחס גם לקידום רוחבי, קידום רוחבי יכול לכלול האצלת סמכויות, תוספת אחריות, אפשרויות מעבר מתפקיד לתפקיד עם יצירת אתגרים שונים. 

ימי כיף לעובד ולמשפחה 

מלבד פעילות גיבוש לעובדים שאותן הזכרנו קודם לכן, ניתן בהחלט לשלב גם ימי כיף לעובדים ומעת לעת גם למשפחתו של העובד: כאשר מקום העבודה מכיר בעובד- כאדם שלם המנהל חיים אישיים הכוללים זוגיות ומשפחה, המשפיעים והמושפעים ממקום העבודה הוא למעשה תורם לרווחתו האישית של העובד.


העובד בחברה חש כי רואים אותו מעריכים ומתגמלים אותו והדבר מגביר את תחושת הערך השלו, דבר היוצר צורך טבעי של העובד "לתת בחזרה", להשקיע, לעשות את המרב, ולהתבסס במקום העבודה.

 

חזרה למאמרים והשראה

לקבלת הצעת מחיר לסדנת גיבוש / יום גיבוש לעובדים

סאנשיין גרופ - סדנאות גיבוש והעצמה | טל: 050-2867199 | מייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

לינקד אין  יו טוב  גוגל+  פייסבוק  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  050-2867199