סדנאות גיבוש לנוער

כל הורה יודע כי גיל ההתבגרות מסמל תקופה לא פשוטה כלל, הן עבור ההורים והן עבור הילד עצמו. בני נוער נמצאים במצב בו עליהם לדעת כיצד ליצור את הזהות האישית שלהם, כיצד לעמוד על שלהם, לא להיכנע ללחץ חברתי ויחד עם זאת להיות מעורבים בחברה ולא מבודדים. אלו קונפליקטים מהותיים אשר מלווים את בני הנוער במהלך כל היום, ולכן חשוב בתקופה הזו להעניק להם כלים אשר יאפשרו להם לעבור אותה בשלום, לגבש את הזהות האמיתית שלהם ולדעת כיצד להביע את ה"אני" האישי שלהם מבלי לפגוע באיש – גם לא בעצמם – ומבלי להיכנע לתכתיבי החברה.

איך עושים זאת? היום ניתן למצוא מגוון רחב של סדנאות גיבוש לנוער אשר בצורה חווייתית ומהנה מלמדות את בני הנוער בדיוק את הנושאים הללו.

פעילויות בית ספריות

בית הספר הוא המקום בו בני הנוער מבלים חלק בלתי מבוטל מהיום שלהם, ולמעשה רוב זמנם מושקע בבית הספר. לכן היום ביותר ויותר מסגרות חינוכיות מבינים כי פעילות גיבוש כיתתית וסדנאות שונות אשר ייערכו בבית הספר יעניקו לבני הנוער הזדמנות טובה יותר להתפתח ולראות את העולם בעיניים בוגרות ומבינות.

כמובן, ישנו מגוון רחב של פעילויות שיכולות להתאים לכיתות שלמות. לכן, לפני שבוחרים בפעילות מסוימת כדאי לבדוק מספר אופציות ואפילו להתייעץ עם התלמידים בכיתה על הפעילות המועדפת עליהם ביותר.

פעילויות מחוץ לשעות הלימודים

הורים שמרגישים כי הילדים שלהם זקוקים לתוספת ידע וחיזוק בנושאים הללו יכולים להזמין גם סדנאות גיבוש לנוער מחוץ לשעות הלימודים. למשל, זו יכולה להיות סדנה הנערכת במהלך מסיבת יום הולדת, סדנה חווייתית ומשעשעת המתאימה לרוח המסיבה ומעניקה לה ערך מוסף, או אפילו אירוח של כמה חברים טובים בבית לצורך העברת הפעילות.

כמובן, על סדנאות מחוץ לשעות הפעילות של בית הספר תצטרכו לשלם באופן פרטי, אך היום הורים רבים מעדיפים להזמין סדנאות כאלו, ולאחר החלוקה בתשלום בין ההורים לא מדובר בסכומים גבוהים במיוחד, והיתרונות הרבים שהסדנאות מעניקות לבני הנוער הופכים את התשלום למשתלם מאוד.

התאמה לתחומי ההתעניינות של בני הנוער

אם רוצים להיות בטוחים בשיתוף הפעולה של בני הנוער במהלך הפעילות, ורוצים ליצור סדנה מעניינת ומקורית אשר באמת תאפשר להם ללמוד ולהסתמך עליה בבניית האישיות האישית שלהם, חשוב לבחור פעילות המתאימה לתחומי ההתעניינות של בני הנוער המשתתפים בה. סדנה המועברת על ידי מדריכים בעלי ניסיון רב בעבודה מוצלחת עם בני נוער וכאלו שיודעים כיצד לגשת אליהם, לגרום להם להתעניין ולשתף אותם היטב בפעילות. מה שבטוח, תהיה סדנת גיבוש מוצלחת.

 

חזרה למאמרים והשראה

לקבלת הצעת מחיר לסדנת גיבוש / יום גיבוש לעובדים

סאנשיין גרופ - סדנאות גיבוש והעצמה | טל: 050-2867199 | מייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

לינקד אין  יו טוב  גוגל+  פייסבוק  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  050-2867199